Czym jest kulturystyka?

Amatorska kulturystyka

Jaka myśl pierwsza przychodzi Ci do głowy, kiedy myślisz o amatorskiej kulturystyce? Które z aspektów amatorskiej kulturystyki są ważne, które są niezbędne oraz, które możesz odrzucić a które musisz wziąć pod uwagę? Sam decydujesz. Zarówno amatorzy jak i profesjonalni sportowcy szukają skrajności, fizycznej cechy albo umiejętności, która wyróżni ich z tłumu. Odpowiedzią jest wyskok. Z minimalnym, jednakże dobrze zorganizowanym treningiem, wyskok każdego człowieka może zostać radykalnie ulepszony dzięki prostym krokom.

Aby właściwie zrozumieć jak nieprawdopodobny, korzystny wpływ ma na sportowca wyskok, przyjrzyjmy się, co ten termin tak naprawdę oznacza. Zasadniczo, wyskok oznacza wysokość, do której możesz doskoczyć odejmując wysokość, na jaką możesz sięgnąć, kiedy stoisz. Niektórzy mogą mieć naturalną skłonność, by być lepszymi skoczkami niż inni, jednakże ta zdolność jest jedną z najbardziej wyuczonych umiejętności atletycznych. Dla przykładu: prawie wszyscy gracze NBA twierdzą, że wysokość ich wyskoków waha się między 73-81 centymetrami. To pokazuje, że raczej trening niż naturalna umiejętność jest kluczem do sukcesu na tej płaszczyźnie. Niemożliwe jest, aby tak duża grupa sportowców była urodzona do tego, by skakać tak wysoko. Ty także, możesz stać się gwiazdą skoków, jeżeli pójdziesz w ślad za tymi efektywnymi, skutecznymi i prostymi krokami.

Pierwszym krokiem jest siła. Musisz zwiększyć siłę swoich nóg. Poprzez pracę nad “sercem” nóg – mięśniami, rozwiniesz silniejszą, szczuplejszą, bardziej zharmonizowaną nogę. Musisz mieć pewność, że twoje ćwiczenia są spokojne oraz dobrze kontrolowane. Poprzez równoczesną pracę nogi, kostki oraz biodra ruchy staną się zwarte oraz nastąpi koordynacja kontroli mięśni, co pomaga, aby twój skok osiągał nowe wysokości.

Drugim elementem jest spacer pod górę. Przez wielokrotne ćwiczenia na tak zwanej ławce atletycznej, trening chodu, lub chociażby poprzez użycie schodów w swoim własnym domu, możesz bardzo polepszyć wyskok. Kontroluj swoje ruchy utrzymując prędkość i tempo. Przez dodanie wagi do tego ćwiczenia, możesz drastycznie zwiększyć jego wydajność oraz wyniki.

Zanim skończę dodam, że powinieneś robić dużo przysiadów. Przysiady mogą być najefektywniejszym ćwiczeniem w twoim treningu, jeżeli będą właściwie wykonywane. Powinieneś zapewnić by twoje przysiady były kontrolowane oraz aby ciężarki były odpowiednio dobrane do twojego poziomu umiejętności. Powinieneś też upewnić się, czy twoje przysiady nie wychylają się za bardzo do przodu, ponieważ jest to nieefektywne i może spowodować kontuzję.

Jeżeli przebrniesz przez główne kroki, sukces powinieneś odnieść błyskawicznie. Nie zapominaj, że materiały i serwis dostępne online dostarczają bezcennej rady oraz sugestii. Możesz, więc szkolić się w domu i osiągnąć wyskok sięgający nieba. Teraz to wszystko nie jest takie trudne, nieprawdasz? Wzbogaciłeś się o bogactwo wiedzy, jedynie dzięki poświęceniu paru chwil na przestudiowanie słów eksperta na temat amatorskiej kulturystyki.